Uroczystość Wszystkich Świętych - XXXI Niedziela w ciągu roku

niedziela 01.11.2020

• Dziś kolekta na WSD i Kurię w Opolu.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Dziś (01.11.) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, w poniedziałek Dzień Zadusznych. O godzinie 15:00 różaniec z wypominkami w kościele w Kopernikach.
  • Zapraszamy na wspólny różaniec z wypominkami o godzinie 17:30.
  • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zmiana tajemnic różańcowych po mszy wieczornej, a w sobotę od godziny 8:00 odwiedzę chorych w parafii (proszę zgłosić ewentualnie, czy ktoś dodatkowy jest, albo jeżeli ktoś z powodu choroby odwołuje wizytę – nie chce wchodzić na siłę do domów).
  • Wierni którzy nawiedzą kaplicę publiczną lub półpubliczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania tego odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierze i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1. do 8. listopada i spełnią przepisane wyżej warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
  • Proszę o szanowanie miejsca spoczynku naszych zmarłych – szczególnie proszę o wrzucanie śmieci tylko do oznaczonych pojemników. Tym bardziej proszę o to teraz w okresie listopadowym, kiedy częściej zaglądamy na cmentarze pamiętając o naszych zmarłych.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 41-46.