Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIVNiedzielę Zwykłą

niedziela 22.11.2020

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Zbliża się czas rorat. Piękny czas Adwentowych spotkań i zamyśleń. Niestety w czasie pandemii musimy dbać o przestrzeganie pewnych wyznaczonych standardów. Jako, że na obecną chwilę w kościele może być tylko 49 osób – nie licząc służby liturgicznej i kapłana – zdecydowałem się wprowadzić dodatkową mszę roratnią: o 6:30 dla dorosłych z rozważaniami o aniołach i o 18:00 dla dzieci z rozważaniami z Małego Gościa Niedzielnego. Zapraszam wszystkich chętnych do zarezerwowania sobie czasu na wspólną modlitwę!
  • Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej informuje, iż Caritas Diecezji Opolskiej przygotował 27. edycję Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom. W bieżącym roku po raz kolejny pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocowych dla najmłodszych, które zorganizują Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas w ramach «Konkursu na Wyobraźnię Miłosierdzia». Nabywając świece Wigilijnego Dzieła wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą. Ofiary za świece są jednakowe w całej Polsce.
  • W przyszłą niedzielę pobłogosławię opłatki, które będzie można już nabywać i rozsyłać do najbliższych za granicę z życzeniami świątecznymi. Będą również już dostępne świece Caritas: duże – 12 zł; i małe – 5 zł. Jak zwykle w ten sposób z tyłu kościoła otworzy się nasz mały kiermasz.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1. do 30. listopada i spełnią przepisane warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania tego odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierze i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 61-66.