Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

niedziela 15.11.2020

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • W najbliższą niedzielę 15 listopada obchodzić będziemy 4. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: «Wyciągnij rękę do ubogiego» (Syr 7,32). W obecnym czasie ze względu na trwającą pandemię nie jest możliwe spotkanie w licznym gronie przy wspólnym stole, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. W ramach obchodów diecezjalnych Biskup Opolski odprawi Mszę św. w intencji ubogich i potrzebujących w katedrze o godz. 12.00.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1. do 30. listopada i spełnią przepisane warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania tego odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierze i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej.
  • Każdy kościół ma swoje wielkie daty... Data wybudowania, poświęcenia. Do tych dat należy tez data rozpoczynania remontów. W czwartek 12.11.2020 rozpoczęliśmy remont kościoła pw. św. Heleny w Iławie. Po mszy z kościoła zabrałem Najświętszy Sakrament, rzeczy które dało się przenieść zostały wyniesione do świetlicy wiejskiej (Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Iławy dziękuje za wsparcie i udostępnienie świetlicy) i od piątku były stawiane rusztowania na zewnątrz i wewnątrz. Stąd wszystkie msze z Iławy zostaną przeniesione do Kopernik.
  • Proszę o szanowanie miejsca spoczynku naszych zmarłych – szczególnie proszę o wrzucanie śmieci tylko do oznaczonych pojemników. Tym bardziej proszę o to teraz w okresie listopadowym, kiedy częściej zaglądamy na cmentarze pamiętając o naszych zmarłych.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 54-60.