Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą

niedziela 08.11.2020

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1. do 30. listopada i spełnią przepisane warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania tego odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierze i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej.
  • W nawiązaniu do decyzji Biskupa Opolskiego zawartych w Dekrecie Ogólnym z dnia 16 października br. przypominamy, że zaplanowane na listopad br. wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich zostały odwołane. Tym samym kadencja aktualnych członków PRD zostaje przedłużona do wydania przez Biskupa Opolskiego kolejnych dyspozycji w tej sprawie.
  • Proszę o szanowanie miejsca spoczynku naszych zmarłych – szczególnie proszę o wrzucanie śmieci tylko do oznaczonych pojemników. Tym bardziej proszę o to teraz w okresie listopadowym, kiedy częściej zaglądamy na cmentarze pamiętając o naszych zmarłych.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 47-53.