Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

niedziela 25.10.2020

• Dziś obchodzimy Uroczystość Poświęcenie Kościoła Własnego – czyli tzw. Kiermasz.
  • Dziś kolekta na raty kredytowe – z racji zaciągnięcia nowego kredytu, na remont dachu kościółka w Iławie. Za tydzień na WSD i Kurię w Opolu.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • W przyszłą niedziele (01.11.) będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, w poniedziałek Dzień Zadusznych. Na razie nie ma żadnych decyzji co do obchodzenia Uroczystości – poza dekretem Biskupa. Poczekamy jeszcze w tym tygodniu na informacje – czy zaostrzenia. Proponuje wcześniej nawiedzić cmentarze – w tygodniu, gdyby zabronili nam odwiedzić je w Uroczystość. Proszę zadbać o porządek przy grobach – ze względu na kłopoty z wywożeniem śmieci proponuje może zabrać część śmieci do domu  i wrzucić do swoich odpadów segregowanych, bo w obecnej sytuacji ciężko jest mi dogadać się z Ekomem o dodatkowe wywozy.
  • Zapraszamy na wspólny różaniec o godzinie 17:30. To już ostatni tydzień miesiąca października – potem na początku listopada jeszcze różaniec z wypominkami za naszych zmarłych.
  • Wierni którzy nawiedzą kaplicę publiczną lub półpubliczną w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania tego odpustu: modlitwa Ojcze nasz, Wierze i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1. do 8. listopada i spełnią przepisane wyżej warunki, mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
  • Proszę o szanowanie miejsca spoczynku naszych zmarłych – szczególnie proszę o wrzucanie śmieci tylko do oznaczonych pojemników. Tym bardziej proszę o to teraz w okresie listopadowym, kiedy częściej zaglądamy na cmentarze pamiętając o naszych zmarłych.
  • Klasy IV-VIII przechodzą na tryb zdalny nauki w szkole. Przypominam wszystkim uczniom o pilnowaniu Classroom, gdzie będą się odbywały zajęcia także z religii i korzystaniu z Hangouts – na którym będziemy się razem komunikowali.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 34-40.