Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

niedziela 14.02.2021

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • W niedzielę 14 lutego br. rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwościowych są słowa: «Trzeźwością pokonywać kryzys».
  • Zgodnie ze zwyczajem w poniedziałek i wtorek w kościołach odbywa się zwyczajowa adoracja Najświętszego Sakramentu (u nas od godziny 15:00) zakończona Eucharystią. Jest to pozostałość po dawniejszym „nabożeństwie czterdziestogodzinnym).
  • W środę rozpoczyna się Wielki Post, który przygotowuje wiernych do obchodu misterium paschalnego. Poświecenie popiołu i posypanie głów – po mszy wieczornej. W tym dniu obowiązuje wiernych katolików post ścisły – ilościowy i jakościowy. Przykazania kościelne zobowiązują wiernych do nieuczestniczenia w okresie Wielkiego Postu w zabawach. Rozpoczyna się również czas komunii świętej wielkanocnej.
  • Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni o ducha pokuty.
  • Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi nam ks. Sylwester Pruski. Zarezerwuj czas – zbaw dusze swoją!
  • Zaczynamy też tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – w piątek o 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o 16:00 Gorzkie Żale.
  • W pierwszy piątek Wielkiego Postu – przypadający w tym roku 19 lutego – Kościół w Polsce będzie po raz kolejny przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Podejmujemy tę duszpasterską inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego wezwał, byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.
  • W niedzielę 28 lutego będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedzielę «Ad gentes»; w tym roku pod hasłem: «Żyjmy Eucharystią». W tym dniu po Mszach Świętych będzie zorganizowana zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy «Ad gentes».
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 34-37.