Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

niedziela 07.02.2021

• Dziś kolekta na WSD i Kurię w Opolu. W Święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy 197 zł.
  • W niedzielę 14 lutego br. rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tym roku tematem przewodnim inicjatyw trzeźwościowych są słowa: «Trzeźwością pokonywać kryzys».
  • W odpowiedzi na pytania i apele proboszczów pragniemy poinformować, że na dzień dzisiejszy wolą Biskupa Opolskiego nadal jest udzielanie sakramentu bierzmowania wyłącznie przez biskupów. W związku z odwołaniem tegorocznych wizytacji kanonicznych, księża biskupi rozpoczną bierzmowania kandydatów z 2020 r. (zaległe; w 11 dekanatach) w małych grupach (z jednej lub kilku parafii; zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi) po powrocie młodzieży do szkół. Uczniowie aktualnych klas 8. będą natomiast bierzmowani w dalszej kolejności, po ich „odpowiednim przygotowaniu” przez duszpasterzy, które na dzień dzisiejszy prawie powszechnie zostało zawieszone.
  • „W związku z powrotem dzieci klas I-III do szkół należy rozpocząć bądź kontynuować w parafiach przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej, stosując przy tym odpowiednie reżimy sanitarne adekwatne do tych stosowanych w szkołach, a - w konkretnych przypadkach – należy uwzględnić także wolę rodziców. Rodziców należy poinformować, że nieskorzystanie z zaproszenia na spotkania, które odbywają się w parafii zgodnie z wymogami sanitarnymi, będzie skutkowało koniecznością przeniesienia Komunii Świętej dziecka na rok następny.”
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 27-33.