Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 21.03.2021

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • W ostatnich dwóch tygodniach Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem, do końca liturgii Męki Pańskiej zasłania się krzyże, stąd nazwa dzisiejszej niedzieli – Niedziela Czarna.
  • Zapraszam na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – w piątek o 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o 16:00 Gorzkie Żale.
  • Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu przygotowuje internetowe rekolekcje powołaniowe pod hasłem: «Różne drogi, jeden cel». Odbędą się one w dniach 22-27 marca br. Każdego dnia w tym czasie na seminaryjnym kanale na YT (WMSD OPOLE) będzie publikowany film o treści powołaniowej. W sobotę na zakończenie odbędzie się skrzynka pytań z możliwością zadawania pytań. Wszelkie szczegóły będą udostępnione na stronie: www. seminarium.opole.pl.
  • „Drodzy Diecezjanie, z głębokim żalem informuję, że w poniedziałek 15 marca 2021 roku odszedł do Pana po długiej i ciężkiej chorobie w 82. roku życia, 59. roku kapłaństwa i 36. roku biskupstwa – emerytowany gliwicki biskup pomocniczy Gerard Kusz, wcześniej w latach 1985-1992 nasz biskup pomocniczy… Do wszystkich Diecezjan zwracam się z prośbą, aby w najbliższych dniach oto­czyć bp. Gerarda gorącą modlitwą. Polecajmy śp. biskupa Gerarda Miłosierdziu Bo­żemu: Boże, Ty obdarzyłeś biskupią godnością swojego sługę biskupa Gerarda i dałeś mu udział w kapłaństwie Apostołów, * włącz go na wieki do ich społeczności. Wieczny od­poczynek racz mu dać, Panie…”
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Nadziejów 1-9.