Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

niedziela 27.12.2020

• Dziś kolekta remontowa. W związku z tym, że bierzemy kolejny kredyt na spłacenie remontu kościoła w Iławie – ośmielam się zwrócić z prośbą o  pomoc w przygotowaniu pieniędzy na spłatę tego remontu. Wpłat można dokonywać na numer konta, które znajdziemy w gazetce parafialnej. W przyszła niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Jak zawsze chcemy też z dziećmi kolędować przy żłóbku Jezusa Chrystusa – jako, że Świętych Młodzianków przypada w poniedziałek – to zapraszam dziś na godzinę 15:00 do kościoła jak co roku, by wspólnie śpiewać na cześć Pana Jezusa. Każdy, kto gra na jakimś instrumencie, może również przynieść swój instrument i zaprezentować nam kolędę.
  • W czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Zachęcam do wspólnego uczestnictwa w Eucharystii o godzinie 17:00, by dziękować za wszystko, nawet za to, co było dla nas trudne i bolesne.
  • W piątek (01.01.2021) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu obchodzimy 54. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Po mszy o godzinie 11:00 zmiana tajemnic różańcowych. Odwiedziny chorych były przed świętami – dlatego następne planuje w lutym – zobaczymy, co z moich planów wyjdzie.
  • Rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba (od 31 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.) będą mogli zyskiwać odpust zupełny. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy
  • Do nabycia również prasa kościelna: Gość Niedzielny w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny w cenie 4,5 zł oraz nasza parafialna gazetka.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 96-102