Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

niedziela 31.01.2021

• Dziś kolekta kredytowa. Za tydzień na WSD i Kurię w Opolu. W Święto Ofiarowania Pańskiego kolekta na klasztory klauzurowe.
  • W niedzielę 31 stycznia – z inicjatywy Fundacji Polskiej Raoula Follerreau – obchodzony będzie w Kościele 68. Światowy Dzień Trędowatych. Będzie on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych.
  • W poniedziałek na godzinę 16:00 zapraszam uczniów klasy VI do pomocy w rozbiórce szopki bożonarodzeniowej i ozdób świątecznych.
  • We wtorek (02.02.) Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu błogosławimy świece (gromnice) i nazywamy Chrystusa Światłością Świata. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
  • W środę (03.02.) błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.
  • W piątek (05.02.) błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych, a w sobotę od godziny 8:00 comiesięczne odwiedziny chorych.
  • Dziękuję za wspólną modlitwę kolędową. Dziękuje za wszystkie ofiary. Na konto parafialne zostało wpłacone 20 000 zł ( Koperniki 7200; Morów 3100; Nadziejów i Kamienna Góra 2950; Siestrzechowice 2920; Kwiatków 780; Iława 3050).
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 21-26.