Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 14.03.2021

• Dziś kolekta na sprawy parafialne.
  • Zapraszam na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – w piątek o 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o 16:00 Gorzkie Żale.
  • Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W kontekście trwającej dyskusji społecznej o szacunku dla życia poczętego i prawa do aborcji apelujemy o szczególną wrażliwość, szacunek i akceptację wobec osób dotkniętych Trisomią 21. Informujemy ponadto, iż na terenie naszej diecezji działa Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21 z siedzibą w Opolu. Jego działalność koncentruje się na pomocy osobom z Trisomią 21, ich rodzinom, a także dzieciom poczętym w łonie matki. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 500 611 595, na facebookowym profilu «Stowarzyszenie TRISO» oraz na stronie internetowej www.triso.eu.
  • Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przedstawiło Komisji Duszpasterstwa KEP inicjatywę Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia, planowanego w dniach 19-25 marca br. Zyskała ona rekomendację tej Komisji i została przekazana do diecezji, a jej realizację uzależnia się od decyzji biskupa diecezjalnego. Życzeniem Biskupa Opolskiego jest podjęcie tej modlitewnej inicjatywy w parafiach naszej diecezji. Wydaje się ona słuszna i potrzebna, szczególnie w obecnym czasie społecznych niepokojów i narastającego sprzeciwu środowisk wrogich życiu wobec prawnej ochrony dzieci nienarodzonych.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 59-do końca.