Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

niedziela 20.12.2020

• Dziś kolekta sprawy parafialne. W związku z tym, że bierzemy kolejny kredyt na spłacenie remontu kościoła w Iławie – ośmielam się zwrócić z prośbą o  pomoc w przygotowaniu pieniędzy na spłatę tego remontu. Wpłat można dokonywać na numer konta, które znajdziemy w gazetce parafialnej.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź przedświąteczna jest niemożliwa w formie jaką znamy od lat. Dlatego w ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapraszam do spowiedzi codziennie o godzinie 17:30 – przed roratami. Razem z księdzem kapelanem dyżurujemy wtedy w konfesjonałach przenośnych (w nawach bocznych). W poniedziałek od 19:00 będzie spowiedź w Kwiatkówce.
  • Ustawianie choinek. W poniedziałek wieczorem stawiane będą choinki w kościele – proszę o osoby które deklarowały swoje choinki do kościoła, by do poniedziałku je dostarczyć na plac przed kościołem. Jeszcze raz serdecznie dziękuję tym, którzy te choinki obiecali. Bóg zapłać w imieniu wszystkich parafian!
  • Strojenie szopki. We wtorek będziemy stawiali szopkę w kościele – gdyby ktoś z ósmoklasistów był chętny do pomocy w noszeniu figurek – to zapraszam na godzinę 16:30.
  • Świąteczne odwiedzenie chorych. W środę przedświątecznie odwiedzę chorych – wiem, ze to łączy się z pewnym ryzykiem, więc jeżeli ktoś z chorych ma obawy przed taką wizytą, albo sam jest przeziębiony – to proszę o informację – wtedy odwiedzę następnym razem danego chorego.
  • W czwartek przypada Wigilia Uroczystości Narodzenia pańskiego. Zachęcam do religijnego przeżycia tego dnia i zachowania tradycji: wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu, łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia i śpiew kolęd.
  • Pasterka. tak jak pisałem, Msza święta o Narodzeniu Jezusa Chrystusa będzie w tym roku wyjątkowo o godzinie 22:00. Będzie transmitowana i na stronie parafialnej i na naszym parafialnym Facebook`u.
  • Tradycje na św. Szczepana. W drugi dzień świąt tradycyjnie będę święcił owies – zapraszam do kultywowania naszych parafialnych tradycji.
  • Jak zawsze chcemy też z dziećmi kolędować przy żłóbku Jezusa Chrystusa – jako, że Świętych Młodzianków przypada w poniedziałek – to zapraszam w niedzielę na godzinę 15:00 do kościoła jak co roku, by wspólnie śpiewać na cześć Pana Jezusa. Każdy, kto gra na jakimś instrumencie, może również przynieść swój instrument i zaprezentować nam kolędę.
  • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w (Opolu lub Raciborzu).
  • Opłatki jeszcze można nabywać. Są również dostępne świece Caritas: małe – 5 zł. Jak zwykle w ten sposób z tyłu kościoła otworzy się nasz mały kiermasz.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 88-95 (a może uda się przyjść w środę przed Wigilią, żeby na święta było posprzątane?)