Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą 2021

niedziela 24.01.2021

• Dziś kolekta na sprawy parafialne. Do puszek zbieramy ofiary na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za tydzień kolekta kredytowa.
  • Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.
  • Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.
  • W niedzielę 31 stycznia – z inicjatywy Fundacji Polskiej Raoula Follerreau – obchodzony będzie w Kościele 68. Światowy Dzień Trędowatych. Będzie on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych.
  • Ostatni termin mszy "kolędowych": 29 stycznia (piątek) o 18:00 - Iława.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 14-20.