Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - Gaudete

niedziela 13.12.2020

• W III tygodniu adwentu obchodzimy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przypominam jednocześni  o pielęgnowaniu rodzinnych tradycji świątecznych.
  • Dziś kolekta sprawy parafialne. W związku z tym, że bierzemy kolejny kredyt na spłacenie remontu kościoła w Iławie – ośmielam się zwrócić z prośbą o  pomoc w przygotowaniu pieniędzy na spłatę tego remontu. Wpłat można dokonywać na numer konta, które znajdziemy w gazetce parafialnej.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w (Opolu lub Raciborzu).
  • Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski zaprasza do włączenia się w proponowaną przez Instytut Pamięci Narodowej inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego: «Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności». Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30, co ma być bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
  • Opłatki można już nabywać. Są również już dostępne świece Caritas: duże – 12 zł; i małe – 5 zł. Jak zwykle w ten sposób z tyłu kościoła otworzy się nasz mały kiermasz.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 81-87.