Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

niedziela 17.01.2021

·           Dziś kolekta na sprawy parafialne.

• W poniedziałek (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25.01.).
  • W czwartek (21.01.) przypada Dzień Babci, a w piątek (22.01.) Dzień Dziadka. Chcemy otoczyć babcie i dziadków naszą modlitwą i podziękowaniem za to, co dla nas robią.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 11-13.
  • Terminy mszy "kolędowych": 22 stycznia (piątek) o 18:00 - Morów 1-37; 23 stycznia (sobota) o 16:00 - Morów 38-66; 24 stycznia (niedziela) o 12:30 na mszy odpustowej - Kwiatków; 29 stycznia (piątek) o 18:00 - Iława.
  • Dodatkowe informacje w ramach mszy kolędowych:
  1. Bardzo prosimy, by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła przygotowaną małą kartkę np. wielkości pocztówki z wypisanym adresem i nazwiskiem rodziny, tak by pozostawiając ją w kościele, dał potwierdzenie obecności rodziny w życiu naszej Parafii i zaangażowania w życie Kościoła. Jeżeli któraś z rodzin, z poważnej przyczyny, nie może wysłać swojego przedstawiciela na Mszę św. kolędową w ustalonym terminie, prosimy by przyjść w innym dniu na Mszę św. kolędową.
  2. Zachęcamy, by, albo bezpośrednio po powrocie do domu albo w najbliższym dogodnym dla wszystkich domowników czasie, odprawić przygotowaną celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, według wzoru otrzymanego w świątyni, kropiąc mieszkanie wodą święconą, oznaczając drzwi poświęconą kredą. Bądźmy na to spotkanie odpowiednio przygotowani. Dołóżmy wszelkich starań aby, w miarę możliwości, wszyscy domownicy byli obecni na tej domowej, kolędowej „liturgii rodzinnej”.
  3. Tradycyjną ofiarę składaną z okazji kolędy (na pokrycie kosztów naszych inwestycji parafialnych) można złożyć w kościele przy okazji sprawowania Mszy św. kolędowych, bądź w niedzielę 31 stycznia 2021.