Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu

niedziela 03.01.2021

• Dziś kolekta na WSD i Kurię w Opolu. W związku z tym, że bierzemy kolejny kredyt na spłacenie remontu kościoła w Iławie – ośmielam się zwrócić z prośbą o  pomoc w przygotowaniu pieniędzy na spłatę tego remontu. Wpłat można dokonywać na numer konta, które znajdziemy w gazetce parafialnej.
  • Rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba (od 31 grudnia 2020 r. do 31 grudnia 2021 r.) będą mogli zyskiwać odpust zupełny. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy.
  • 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – w czasie mszy poświęcę kadzidło, kredę i wodę.
  • Do nabycia również prasa kościelna: Gość Niedzielny w cenie 10 zł, Mały Gość Niedzielny w cenie 4,5 zł oraz nasza parafialna gazetka.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 103 – do końca.
  • Terminy mszy "kolędowych": 8 stycznia (piątek) o 18:00 - Koperniki 1-62; 9 stycznia (sobota) o 16:00 - Koperniki 63-do końca; 15 stycznia (piątek) o 18:00 - Siestrzechowice; 16 stycznia (sobota) o 16:00 - Nadziejów i Kamienna Góra; 22 stycznia (piątek) o 18:00 - Morów 1-37; 23 stycznia (sobota) o 16:00 - Morów 38-66; 24 stycznia (niedziela) o 12:30 na mszy odpustowej - Kwiatków; 29 stycznia (piątek) o 18:00 - Iława.

Dodatkowe informacje w ramach mszy kolędowych:

1. Bardzo prosimy, by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła przygotowaną małą kartkę np. wielkości pocztówki z wypisanym adresem i nazwiskiem rodziny, tak by pozostawiając ją w kościele, dał potwierdzenie obecności rodziny w życiu naszej Parafii i zaangażowania w życie Kościoła. Jeżeli któraś z rodzin, z poważnej przyczyny, nie może wysłać swojego przedstawiciela na Mszę św. kolędową w ustalonym terminie, prosimy by przyjść w innym dniu na Mszę św. kolędową.
  2. Zachęcamy, by, albo bezpośrednio po powrocie do domu albo w najbliższym dogodnym dla wszystkich domowników czasie, odprawić przygotowaną celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, według wzoru otrzymanego w świątyni, kropiąc mieszkanie wodą święconą, oznaczając drzwi poświęconą kredą. Bądźmy na to spotkanie odpowiednio przygotowani. Dołóżmy wszelkich starań aby, w miarę możliwości, wszyscy domownicy byli obecni na tej domowej, kolędowej „liturgii rodzinnej”.
  3. Tradycyjną ofiarę składaną z okazji kolędy (na pokrycie kosztów naszych inwestycji parafialnych) można złożyć w kościele przy okazji sprawowania Mszy św. kolędowych, bądź w niedzielę 31 stycznia 2021.