Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

niedziela 21.02.2021

• Dziś kolekta na sprawy parafialne. Biskup Opolski dziękuję wszystkim za wsparcie Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Zebraliśmy na ten cel do puszek 330 zł.
  • Od I Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi nam ks. Sylwester Pruski. Zarezerwuj czas – zbaw dusze swoją! W środę na mszach kończących rekolekcje będzie zbierana kolekta na cele księdza rekolekcjonisty.
  • Zaczynamy też tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – w piątek o 17:15 Droga Krzyżowa, a w niedziele o 16:00 Gorzkie Żale.
  • Caritas Diecezji Opolskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Przeznaczeniem jałmużny będzie w tym roku zakup używanego busa do transportu seniorów dla Dziennego Domu Pobytu «Sancta Trinitas» w Gorzowie Śląskim. Placówka ta jest pierwszą tego typu w strukturach Caritas i cieszy się dużą popularnością.
  • W niedzielę 28 lutego będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedzielę «Ad gentes»; w tym roku pod hasłem: «Żyjmy Eucharystią». W tym dniu po Mszach Świętych będzie zorganizowana zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy «Ad gentes».
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Morów 38-44.