Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

niedziela 29.11.2020

• Dziś kolekta remontowa. W związku z tym, że bierzemy kolejny kredyt na spłacenie remontu kościoła w Iławie – ośmielam się zwrócić z prośbą o  pomoc w przygotowaniu pieniędzy na spłatę tego remontu.
  • Dziś poświęcę wieńce adwentowe na każdej mszy.
  • Z racji kolejnych obostrzeń wprowadzanych w naszym kraju (z powodu rosnącej liczby zakażeń) – proszę obserwować naszego parafialnego Facebook oraz stronę internetową (www.parafiakoperniki.pl) gdzie będą pojawiały się na bieżąco wszystkie informacje.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zmiana tajemnic różańca (wyjątkowo po mszy porannej), w sobotę nie będzie odwiedzin chorych – mam nadzieję, że przed świętami uda się chorych odwiedzić.
  • Odpust parafialny w tym roku inaczej niż zwykle. Nie zapraszamy księży na wspólne świętowanie, nie zaprosiłem kaznodziei odpustowego – ale chcemy prosić naszego Patrona, by wstawiał się za nami, szczególnym w tym trudnym czasie. Suma odpustowa o godzinie 11:00.
  • Zaczynamy roraty. Piękny czas Adwentowych spotkań i zamyśleń. Niestety w czasie pandemii musimy dbać o przestrzeganie pewnych wyznaczonych standardów. Jako, że na obecną chwilę w kościele może być tylko 49 osób – nie licząc służby liturgicznej i kapłana – zdecydowałem się wprowadzić dodatkową mszę roratnią: o 6:30 dla dorosłych z rozważaniami o aniołach i o 18:00 dla dzieci z rozważaniami z Małego Gościa Niedzielnego. Zapraszam wszystkich chętnych do zarezerwowania sobie czasu na wspólną modlitwę!
  • Choinki… No właśnie, zastanawiam się, jaki jest sens dekorowania kościoła – skoro nie wiadomo, jak to wszystko będzie wyglądało. Ale z drugiej strony mamy dość nienormalności – więc dbajmy o każdy okruch normalności. Jeżeli ktoś chciałby dać choinkę do kościoła – to się nią zaopiekuję. Udekorujemy w ten sposób ołtarz i szopkę.
  • Dziś pobłogosławię opłatki, które będzie można już nabywać i rozsyłać do najbliższych za granicę z życzeniami świątecznymi. Będą również już dostępne świece Caritas: duże – 12 zł; i małe – 5 zł. Jak zwykle w ten sposób z tyłu kościoła otworzy się nasz mały kiermasz.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i przygotowanie na dzisiejsze świętowanie. Za tydzień – Koperniki 67-73.