Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

Wielki Tydzień 2021

sobota, 27-03-2021 | dodał: Proboszcz


Siedzę i myślę... a jak nie myślę, ty tylko siedzę...

A tak na poważnie - to dziekuję, za wszystkie głosy na moje pytanie o kształt liturgii Wielkiego Tygodnia.

Trzeba było podjac jakieś decyzje, choć mam świadomość, ze żaden ze sposobów nie jest sprawiedliwy i że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie czuł się niesprawiedliwie. Z góry za to przepraszam! W naszym kościele może przebywać 36 osób (nie licząc księży, sióstr, służby liturgicznej i pani organistki)

Dlatego ze względu na przestrzeganie obostrzeń (tu nawet nie chodzi o nasze bezpieczeństwo, bo o to jestem spokojny - jako, że jesteśmy roztropni i ostrożni, jak do tej pory było widać) wprowadzam zapisy na liturgię Triduum Paschalnego.

Zapisywać się mozna jutro w kościele pod chórem - przy "stroikach-cegiełkach". Zapisać sie mozna tylko na jedną liturgię (więc albo czwartek, albo piątek, albo sobota). Przy zapisie dostaniemy karteczkę-bilecik, z którym w danym dniu weźmiemy ze sobą do kościoła. Po wpuszczeniu wszystkich kościół będzie zamknięty do końca liturgii.
Żeby większej ilości osób dac możliwość uczestnictwa w liturgii, każdego dnia będa odprawiane one dwukrotnie. Ale zacznijmy od poczatku Wielkiego Tygodnia...

1. Niedziela Palmowa

Zapraszam na msze święte o 7:30, 9:00 i 11:00... Tu nie robiłem zapisów, bo nie było kiedy. Zapraszam na mszę - ale prosze o roztropność. Jeżeli w kościele będzie dużo ludzi, prosze o zostanie na zewnątrz kościoła. I w kosciele i na zewnątrz poświęce palmy. Tak samo z komunią - i w kosciele i (jezeli będzie taka potrzeba) na zewnątrz pójdę jej udzielać..
O 16:00 Gorzkie Żale.

2. Wielki Poniedziałek

Od godziny 19:00 do godziny 21:00 bedzie okazja do spowiedzi iw kościele w Kopernikach (4 ksieży) i w Kwiatkowie (ks. Irek będzie od 19:00 do wyczerpania sie ludzi i pojedzie potem do Kopernik - dlatego tam proszę być na 19:00).
Stojac w kolejce do spowiedzi pamiętajcie o dystansie (1,5 m) i maseczkach. Spowiedź będzie w konfesjonałach dostawianych (w bocznych nawach)

3. Wielki Wtorek

Spowiedź w Łące i Jarnołtowie - w tych samych godzinach, co u nas.

4. Wielka Środa

Spowiedź w Bukowie i Kałkowie - podobnie jak u nas.

5. Wielki Czwartek

Początek Triduum Padchalnego. Msze święte o 16:00 i 18:00. Można sie na nie zapisywac jutro (w niedzielę). Mozna ucestniczyć wtedy w liturgii też pod kościołem - bez zapisów, ale jako, ze nie mamy nagłośnienia zewnętrznego - to mogą być problemy ze słyszalnością.

6. Wielki Piątek

Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej w godzinach 15:00 i 17:00 (tu też na zapisy)

7. Wielka Sobota

W kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 9:00. Od 11:00 co godzine poświęcenie pokarmów (będą one odbywały sie na dworze - liczymy na sprzyjającą pogodę).
11:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Kwiatków
12:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Siestrzechowice
13:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Morów
14:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Iława
15:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Kamienna Góra
16:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Nadziejów
17:00 Adoracja i poświęcenie pokarmów - Koperniki
Po poswięceniu zapraszam choć na chwilkę, zeby oddać pokłon Panu Jezusowi w Bożym Grobie.
Liturgia Paschalna również w dwóch odsłonach: o godzinie 20:00 i 22:00 (zapisy)

8. Niedziela Zmartwychwstania

Msze o godzinie 9:00, 11:00 i wprowadzam dodartkową o 12:30 - tutaj już bez zapisów, ale prosze o roztropność i jeżeli będzie wiecej osób w kosciele - pozostanie na zewnątrz.

W tych dniach nie bedzie procesji - ani w Niedzielę Palmową, ani na Liturgii Paschalnej (zakończymy wystawieniem Najświętszego Sakramentu).

Tyle z najważniejszych ogłoszeń tego tygodnia. Ważnego tygodnia - w końcu Wielkiego Tygodnia. wiem, że nie wszyscy dysponuą internetem - dlatego proszę - przekazujcie te wiadomości innym, szczególnie osobom starszym, które nie są biegłe w sztuce surfowania po stronach internetowych.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Sietego. Amen +

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM