Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

"Rozkminy" nad czasem obecnym...

sobota, 13-03-2021 | dodał: Proboszcz


Kolejna sobota, kolejne ogłoszenia przygotowywane na niedzielę, kolejny raz zastanawiam się nad tym, co będzie w tym roku z Wielkim Tygodniem i samymi świętami.

Ksiądz Biskup zapowiedział na wtorek (16.03.) spotkanie Księży Dziekanów, na którym między innymi ten temat świąteczny będzie poruszany (a poza nim temat Pierwszych Komunii Świętych, czy udzielania zaległego sakramentu bierzmowania). Już rozmawiałem z naszym Księdzem Dziekanem - Wiesławem Siwikiem, przedstawiając swoje propozycje do przedstawienia Biskupowi. Zobaczymy, co z tego wyjdzie....

Najbliżej są święta. Coraz wiecej zakażeń. Znów grożą obostrzenia.... (no comments...). Nam zostaje czekać i modlić się, zeby wszystko wyszło dobrze.

Potem sprawa bierzmowania - ostatnio na spotkaniu z Dziekanami Biskup stwierdził, że oni wrócą do bierzmowania wówczas, kiedy dzieci i młodziez wrócą do szkół. Wiem, że wzrasta zaniepokojenie rodziców i samych kandydatów do bierzmowania - ale na to nie mam na razie wpływu (mogłem tylko swoje propozycje przekazać Dziekanowi).

I Komunia Święta - planowana jest na 30 maja (co będzie - to się okaże). Jestem bardzo przekonany, zeby zostawić ten termin - nawet gdybym miał podzielić dzieci na kilka grup i udzielać I Komunii Świętej przez kilka dni (nawet w tygodniu). Na pewno trudno będzie zapraszać duże grupy do koscioła, nie wiadomo, czy będą otwarte restauracje itd... Planujmy Komunie w mniejszym gronie rodziny.

A na dziś:
1. Zapraszam na nabozeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa - piątek 17:15;
Gorzkie Żale - niedziela 16:00.

2. Chciałbym przypomnieć o wtorkowej mszy szkolnej.
Wiem, ze dopóki dzieci nie wróca do szkół - to nie zmuszam do uczestnictwa i zostawiam to decyzji rodziców. Nie mniej biorąc pod uwagę wielkość naszego kościoła i uczestnictwo we mszy w maseczkach - to myślę, ze możliwość zakażenia jest znikoma. Przed mszami szkolnymi będzie okazja do spowiedzi dla dzieci w ramach przygotowania do świąt wielkanocnych.

Wszystkich pozdrawiam i błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. + Amen.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM