Roraty 2020

piątek, 27-11-2020 | dodał: Proboszcz

Zachęta do udziału w roratach w tych dziwnych dla nas czasach...

Pandemia zmieniła codzienność, również nasze życie religijne. Przeprowadzenie Rorat w zwyczajnej, tradycyjnej formie nie jest w tym roku możliwe. Wiele parafii już jest przygotowanych na transmitowanie Mszy św. roratnich. Księża starają się i zachęcają, by uczestniczyli w nich wszyscy, którzy nie przyjdą do kościoła.

Od pierwszej niedzieli Adwentu ruszy też specjalny serwis www.roraty.malygosc.pl przygotowany przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.  Dzieci znajdą w serwisie krótki opis tematu dnia wraz z obrazkiem, pytaniami, zadaniami i nagraniem. Ponadto wysłuchać będą mogły codziennej roratniej audycji radiowej.

To wszystko może pomóc rodzinom w przeżywaniu wyjątkowego w tym roku Adwentu, w wytworzeniu domowej atmosfery Adwentu. W miarę możliwości rodzice razem z dziećmi mogą uczestniczyć w transmitowanej Mszy św. roratniej (transmisja na naszej stronie internetowej), zapalać w domu swoje lampiony i razem się modlić. Oczywiście zapraszam do koscioła - ale może sie zdarzyć, że zostaniecie w domu - nie zaniedbujcie wtedy rorat.

Tegoroczne spotkania adwentowe „Cud nad cudami”, przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” mają przybliżyć ich uczestnikom tajemnicę Mszy świętej i nauczyć jeszcze pobożniejszego uczestnictwa w Eucharystii.