Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

Remont kościółka św. Heleny w Iławie

sobota, 05-12-2020 | dodał: Proboszcz


Garść informacji o przebiegu remontu kościoła w Iławie

Codziennie staram się być obecny na miejscu remontu i widzę postęp prac. Rozebrano już całkowicie starą więźbę dachową (oprócz zakrystii) i przygotowuje się kościół do postawienia nowej (wczoraj robiono wylewkę wieńca, na którym ona stanie). Jednocześnie przygotowywane jest odtworzenie stropu kościoła, który opadł wraz z belkami więźby, do której był przymocowany. Parafianie z Iławy również obili wewnątrz ściany z tynku, żeby budynek się osuszał. dachówki i gruz zostały rozdysponowane (do utwardzenia drogi na pole - dziękuję za wzięcie tego); a stare drzewo z więźby zostało zabrane do spalenia przez mieszkańców Iławy (teraz tam będą święte płomienie w mieszkaniach   ). Od poniedziałku mają na teren kościółka wejść również elektrycy, którzy zrobią nową instalację elektryczną. Zatem prace trwają i posuwają się zgodnie z harmonogramem robót.

No stąd też moja prośba. Wiadomo, że na spłatę remontu będziemy musieli zaciągnąć kredyt. Ostatnio nie bałem się tego - przy remoncie dachu w Kopernikach - ale też czasy były inne i pieniądze z kolędy przeznaczałem na ten cel. Wiadomo, ze kolędy w tym roku nie będzie, ale ciężar kredytu trzeba będzie unieść, stąd proszę o ofiary - w miarę możliwości, które na ten cel zostaną przeznaczone. Można to robić jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, można w kopercie przekazać (z napisem - na spłatę kredytu); można również wpłacać na konto parafialne.
Dziękuję za życzliwość, dziękuję za każda wpłatę - postaram się, żeby żadna złotówka nie była zmarnowana. Po zakończeniu prac przedstawię również wszelki faktury do wglądu. Na razie zapłaciliśmy 30 000 zł pierwszej raty.

Przy okazji, gdyby ktoś chciał przekazać ofiarę na funkcjonowanie parafii (to co zwykle wrzucamy do koszyczka) - to również proszę o wpłaty na konto. Dziękuję serdecznie!

Nr konta: 73 8872 1026 0031 5172 2000 0010

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM