Remont koscioła św. Heleny w Iławie

wtorek, 29-12-2020 | dodał: Proboszcz

Zdecydowałem się napisać kolejny post na temat remontu w Iławie.

Dach i sufit są już prawie na ukończeniu. Kable elektryczne położone na nowo. Figury odnowione, uzupełnione ubytki i odmalowane na nowo. Teraz powoli tylko finiszować ze wszystkim, zapłacić jeszcze 130 000 zł firmie budowlanej (70 000 zł już zostało przelanych) i 18 000 zł firmie za prace elektryczne i będziemy mogli powoli wracać do sprawowania liturgii w naszym kościółku. W planach jest jeszcze zrobienie nowych ławek, nowych drzwi i... no właśnie - wypadałoby zadbać o nowe okna. Jest ich razem 7 w kościele i 2 w zakrystii - to kolejne finansowe wyzwanie. Udało się załatwić, że okna będą kosztowały 2000 zł razem z montażem. Biorąc pod uwagę ich wielkość, myślę, że to nie jest wygórowana cena. Razem na okna potrzebujemy 14 000 zł (małe z zakrystii będą gratis wtedy). I tu moja prośba: czy znajdą się sponsorzy, którzy byliby w stanie zasponsorować te okna? Jestem w stanie na każdym z okien umieścić tabliczkę wygrawerowaną z nazwiskiem rodziny sponsorów - na wieczną rzeczy pamiątkę - jako podziękowanie za pomoc.

Tyle już udało nam się zrobić - czy uda nam się także z oknami?

Dziękuję za wszystkie ofiary, które mieszkańcy Iławy i inni parafianie złożyli na ten cel, niech kościółek nam służy jak najdłużej!