Nowe obostrzenia

piątek, 06-11-2020 | dodał: Proboszcz

W związku z wpowadzeniem od soboty (07.11.2020) nowych obostrzeń z powodu rozprzestrzeniania się epdemii pojawiają się też nowe wytyczne parafialne.

1. Liczba wiernych w naszych kościołach.

Nowe obostrzenia wskazują, że powinna przebywać 1. osoba na 15 m2, co w przeliczeniu na powierzchnię naszych świątyń wskazuje, że:

• w Kopernikach może być 49 osób;
  • w Kwiatkowie i Iławie po 7 osób.

2. Liturgiczna Służba Ołtarza

Przy ołtarzu mogą być osoby powyżej 16. roku życia, a młodsze - tylko za wyraźną zgodą rodziców.

3. Odwiedziny chorych.

Odwołane zostają odwiedziny chorych z soboty (07.11.2020). Z posługą sakramentalną na razie będę udawał się do osób w niebezpieczeństwie śmierci - na wyraźne wezwanie rodziny.

4. Transmisja on-line.

Przypominam, że dostępna jest transmisja internetowa mszy świętej - na naszej stronie parafialnej. Zapraszam do uczestniczenia we mszy szkolnej - dzieci i młodzież. Po mszy we wtorek spotkanie z młodzieżą klas VIII (na stronie internetowej - spotkanie zdalne, tak jak zrobiłem w zeszłym tygodniu z klasą VI).

5. Zabiezpieczenia

W kościele przebywamy w maseczka zasłaniających usta i nos, bądź w innych zabezpieczeniach (przyłbice, chusty i in.). Komunię święta możemy przyjmować do ust, bądź na rękę - wg woli przyjmującego. Jeżeliprzyjmujesz komunię świętą na rękę zaraz powinieneś ją spożyć w obecności kapłana - nie zanosimy jej do ławki. Przed komunią (czy do ust, czy na rękę) odsłaniamy usta (ściągamy maseczkę).