Niedziela Biblijna

sobota, 17-04-2021 | dodał: Proboszcz

Przed nami Niedziela Biblijna. Jednak udało mi się na chwilę wyrwać z zajęć i napisac kilka istotnych wiadomości....

Zacznę od informacji, że jak w zeszłym roku, tak i w tym, chcę uczcić Tydzień Biblijny konkretnym biblijnym dziełem. Kazania mówię i tak codziennie - więc taki pomysł odpada, ale tak jak w tamtym roku były codziennie krótkie katechezy biblijne, tak i w tym roku takie bym chciał poprowadzic. Codziennie o godzinie 20:30 na naszym kanale parafialnym na FB będę prowadził krótką katechęzę biblijną na temat Psalmów - czyli modlitw starożytnego Izraela - ale także i naszych. Nie tylko bowiem kapłani sięgają codziennie do Psalmów, zeby się pomodlić. Kilka z tych psalmów chciałbym omówić.... ZAPRASZAM!

1. Msza szkolna

Zapraszam na mszę szkolną we wtorek o godzinie 18:00 wszystkich uczniów. Jeżeli nie będzie możliwości uczestnictwa "na żywo" w kościele - to zapraszam do uczestnictwa on-line.

2. Przygotowanie do I Komunii Świętej

Jak ogłosiłem na stronie I Komunii Świętej - pierwsza spowiedź dla dzieci będzie miała miejsce 24 kwietnia o godzinie 10:00. Warunkiem dopuszczenia jest zaliczenie formuły spowiedzi. Dlatego ostatnio zdawały formułę dzieci ze szkoły w Kopernikach; natomiast dzieci z innych szkół zapraszam w ten wtorek (20.04) także po mszy szkolnej (w razie problemów z terminem - prosze umówić się na indywidualne zaliczenie)

3. Przygotowanie do bierzmowania

Spróbujemy wznowić przygotowanie do bierzmowania w grupach klasowych. Zapraszam do kościoła na 18:45 w czwartek uczniów klasy VII na krótkie spotkanie - nie na salce, ale własnie w kościele, gdzie będziemy mogli i pomodlić się chwilę i omówić kolejny temat przygotowania. Jako, że dzieci komunijne mają spotkanie we wtorek - stąd zapraszam w czwartek (jezeli termin nie pasuje, prosze dać mi jakoś znać i wtedy ustalimy inny).

4. "Gość Niedzielny Extra"

Jest do nabycia w zakrystii "Gość Niedzielny Extra" o św. Józefie. Jest to ponad 100 stronicowy zbiór artykułów o tym świętym i kosztuje 9 zł. Żeby nie mieszał się z cotygodniowym "Gościem Niedzielnym" - do nabycia jest w zakrystii.

To wszystkie informacje na ten tydzień. Jak widać próbujemy wracać do normalności - na ile nam się to uda... wierzę, że z Bożą pomocą nie zginiemy w naszych lękach i obawach.

Pozdrawiam i błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. + Amen.