Kościół w Iławie

piątek, 13-11-2020 | dodał: Proboszcz

12.11.2020 odprawiłem ostatnią mszę świętą w Iławie - po czym wyniosłem z kościółka Najświętszy Sakrament - czas rozpocząć remont.

Rozpoczął się piękny czas dla kościoła w Iławie. Lada moment rozpoczną się prace remontowe związane z dachem kościółka i nie tylko, które potrwają może miesiąc, może dwa...
Dziś 13.11.2020 r. mieszkańcy Iławy zebrali się, aby zabezpieczyć i przygotować wszystko do prac remontowych, m.in. zabezpieczyć obrazy drogi krzyżowej, figury, obrazy i wiele innych rzeczy.

Dzięki uprzejmości Sołtysa Iławy Mateusza Wilka i Rady Sołeckiej wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone i umieszczone w Świetlicy Wiejskiej w Iławie, gdzie będą oczekiwały na powrót.

Wszystkim pomagającym mieszkańcom Iławy należą się podziękowania. Byli z nami dzisiaj: Dominik, Pan Tadeusz, Pan Władysław, Pan Leszek, Pan Ignacy, Pan Sołtys, Rada Sołecka i inni, którzy też pomagali i za to im serdecznie dziękujemy.

Wszyscy czekamy na szybki powrót w mury kościoła św. Heleny w Iławie.

Na czas zamknięcia kościoła w Iławie, wszystkich parafian z Iławy zapraszamy na msze święte w Kopernikach lub Kwiatkowie.

Kilka zdjęć z dzisiejszych prac poniżej.