Kolęda 2021

środa, 30-12-2020 | dodał: Proboszcz

Odwiedziny duszpasterskie 2021 - czyli "kolęda" - w trudnym czasie epidemii.

Jak już wiadomo w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w naszych domach - tak zadecydował Biskup Ordynariusz. Na pewno będzie brakowało indywidualnego kontaktu z Parafianami - aczkolwiek, jeżeli są jakieś sprawy do obgadania, pożalenia się, czy wyjaśnienia - to zapraszam na plebanię do kancelarii (codziennie po wieczornej mszy świętej - oprócz środy).

Wstępnie - wg propozycji Biskupa - zorganizujemy msze kolędowe, na które zaprosimy rodziny naszej parafii wg wiosek. na tych mszach będzie czas na wspólne kolędowanie, na modlitwę w intencji naszych rodzin, będzie możliwość zabrania obrazków kolędowych, zestawów z kredą i kadzidłem, żeby samemu sobie zrobić napis na drzwiach (takie jak co roku na 3 Króli - 2 zł) oraz pobłogosławię wodę, żeby w domu każdy mógł sam pokropić swoje mieszkanie.
Wtedy po przyjściu do domu można zapalić świecę, wspólnie zebrać się na modlitwie o błogosławieństwo dla rodziny i wszystkich domowników - a potem pokropić mieszkanie wodą święconą i zrobić napis na drzwiach.
Wiem, że to nie zastąpi odwiedzin kolędowych - ale stanowi jakąś namiastkę tego, co było naszym udziałem co roku...

Terminy mszy "kolędowych":

• 8 stycznia (piątek) o 18:00 - Koperniki 1-62;
  • 9 stycznia (sobota) o 16:00 - Koperniki 63-do końca;
  • 15 stycznia (piątek) o 18:00 - Siestrzechowice;
  • 16 stycznia (sobota) o 16:00 - Nadziejów i Kamienna Góra;
  • 22 stycznia (piątek) o 18:00 - Morów 1-37;
  • 23 stycznia (sobota) o 16:00 - Morów 38-66;
  • 24 stycznia (niedziela) o 12:30 na mszy odpustowej - Kwiatków;
  • 29 stycznia (piątek) o 18:00 - Iława.

Dodatkowe informacje:

1. Bardzo prosimy, by przedstawiciel rodziny przyniósł do kościoła przygotowaną małą kartkę np. wielkości pocztówki z wypisanym adresem i nazwiskiem rodziny, tak by pozostawiając ją w kościele, dał potwierdzenie obecności rodziny w życiu naszej Parafii i zaangażowania w życie Kościoła. Jeżeli któraś z rodzin, z poważnej przyczyny, nie może wysłać swojego przedstawiciela na Mszę św. kolędową w ustalonym terminie, prosimy by przyjść w innym dniu na Mszę św. kolędową.
  2. Zachęcamy, by, albo bezpośrednio po powrocie do domu albo w najbliższym dogodnym dla wszystkich domowników czasie, odprawić przygotowaną celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, według wzoru otrzymanego w świątyni, kropiąc mieszkanie wodą święconą, oznaczając drzwi poświęconą kredą. Bądźmy na to spotkanie odpowiednio przygotowani. Dołóżmy wszelkich starań aby, w miarę możliwości, wszyscy domownicy byli obecni na tej domowej, kolędowej „liturgii rodzinnej”.
  3. Tradycyjną ofiarę składaną z okazji kolędy (na pokrycie kosztów naszych inwestycji parafialnych) można złożyć w kościele przy okazji sprawowania Mszy św. kolędowych, bądź w niedzielę 31 stycznia 2021.