Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

Kilka ogłoszeń na czas obecny...

sobota, 20-03-2021 | dodał: Proboszcz


Znalazłem ostatnio piosenkę Jacka Kleyffa wykonywaną przez zespół Kwiat Jabłoni pt.: Huśtawki. Zainspirował mnie refren ciągle się powtarzający:  "...raz tylko dany ten czas ani on twój ani czyj z czasem się wszystko ustoi więc żyj na huśtawce, żyj..."

Czas, który jest nm obecnie dany jest czasem niepewnym, rzeczywiście można się czuć jak na hustawce - raz na górze, raz na dole, raz z przodu, raz z tyłu, raz szybciej, raz wolniej - tak nam upływa ten czas, który do końca do mnie nie należy - ani on mój, ani czyj... Zostaje żyć na tej huśtawce decyzji, dekretów, obostrzeń, codzienności, "normalności" itd...

W tym czasie kilka uwag na najbliższy tydzień.

1. Zaproszenie na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
To już powoli końcówka Wielkiego Postu i wiem, że macie dużo swoich zadań i obowiązków - ale myślę, że na tym polega też specyfika tego czasu, by choć raz się pojawić na nabożeństwach z nim związanych. W tym roku Droga Krzyżowa jest w piątek o 17:15, a Gorzkie Żale z kazaniem o kolejnym przykazaniu bożym - w niedzielę o 16:00.

Zapraszam! 

2. Spowiedź przedświąteczna.
Przykazanie kościelne przypomina, żeby przynajmnie raz w roku wyspowiadać sie i w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Tradycyjnie dawaliśmy okazję do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę - w sąsiednich parafiach i u nas. W tym roku spróbujemy zrobić podobnie - kiedy przypadnie spowiedź u nas - dam jeszcze znac w przyszłą niedzielę (a wcześniej umieszcze zaproszenie na FB). W środę na spotkaniu księży naszego dekanatu tę sprawę omówimy i ustalimy.
Niemniej już teraz mozna korzystac z sakramentu pokuty na adoracji (codziennie o 17:00 - oprócz niedziel i piatków - bo wtedy jest Droga Krzyżowa) - wystarczy podejść i mnie do konfesjonału poprosić.
Również w Wielki Czwartek i Wielki Piątek - tradycyjnie po liturgii będzie trwała adoracja w Ciemnicy, bądź przy Bożym Grobie - do godzinyy 22:00 i bedzie wtedy okazja do spowiedzi.
 
Zatem okazji jest dużo, pytanie jest inne: czy będzie ochota, zeby z spowiedzi skorzystać na święta i dla dobra duszy? 

3. Pytania o obrzędy Wielkiego Tygodnia.
Czesto słysze pytania: jak będą wyglądały święta w tym roku?
Na razie jestem w stanie powiedzieć o nich, tyle co wy... NIE WIEM.
Wg obecnych ustaleń obrzędy bedą mogły się odbywać - oczywiscie w reżimie sanitarnym itd... spowiedź moze sie odbywać - w reżimie sanitarnym itd...; poświęcenia pokarmów mogą się odbywać - najlepiej na dworze i w reżimie sanitarnym itd...
Jak będzie naprawdę? Przekonamy sie niebawem... My z ekipą dekorującą już szykujemy Boży Grób i dekorację świąteczną i oczywiście czekamy na was w kościele.

4. Pytania o bierzmowanie i I Komunię Święta.
Więcej na ten temat będę wiedział po spotkaniu z księdzem Dziekanem w środę - dlatego do tej pory milcze i nic nie odpowiadam na ten temat.

5. Nauka zdalna dzieci klas I- III.
Jako, że od poniediząlku wraca zdalna nauka klas I- III, równiez ja wrócę do starych naszych kanałów na FB i tam bedę jak wczesneij prezentował filmiki z katechezami poszczególnych klas.
Tam równiez w komentarzach pod filmikami - tak jak wczesniej - będzie można umieszczać rozwiązania poszczególnych prac i zadan domowych.

6. Kiermasz świateczny.
Zapowiadałem wczesniej - dziś tylko pzrypomnę - że jutro jest możliwośc nabycia stroików świątecznych w kościele po mszy o 9:00 i 11:00. Cena wywoławcza to 20 zł - jak, ze to cegiełka, to można dac więcej. Celm zbiórki są dalsze prace remontowe w Iławie.

Żyjemy na wielkiej huśtawce i sami nie wiemy w jakim położeniu będziemy za chwil kilka - dlatego zostawiamy wszystko Panu Bogu i jak ks. Dolindo mówimy: Jezu, Ty się tym zajmij!

Dobrego tygodnia wszystkim. Niech was błogosławi Bóg wszechmogący: Ojciec, i Syn, i Duch Święty. + Amen.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM