Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

Kilka informacji dodatkowych...

sobota, 21-11-2020 | dodał: Proboszcz


No i kolejna sobota mija w naszej "ograniczonej" rzeczywistości...Dlatego biorąc pod uwagę, że ciężko nam się teraz spotkać (przypominam o ograniczeniach liczbowych osób obecnych w kościele: 1 osoba na 15 m2 - co daje 49 osób w Kopernikach i 7 w Kwiatkowie) - postanowilem znów kilka spraw parafialnych przekazać tę drogą (wszystkie ogłoszenia i intencje są na naszej stronie parafialnej). 

1. Jako, że obowiązująca dyspensa od uczestnictwa we mszy świętej dotyka tylko osób starszych, schorowanych, albo przezywających izolację czy kwarantanne - zapraszam wszystkich na msze świete: jeżeli nie da sie w niedzielę - bo istanieje obawa, że będzie nas za dużo, to w tygodniu codziennie o 18:00 jest msza święta - zapraszam do takiej formy uczestnictwa i przyjęcia komunii świętej. Pan Jezus wszak mówi: kto spożywa Moje Ciało - ma życie wieczne.
 
2. Dostępna jest transmisja mszy świętej na naszej stronie internetowej: www.parafiakoperniki.pl
Zatem - jeżeli zostajemy w domu - zapraszam do wspólnej modlitwy.
 
3. We wtorek po mszy świętej spotkanie dla uczniów klasy VI - w ten sposób staram się nie zaniedbac przygotowania do sakramentu bierzmowania. Co tydzień po mszy spotkanie z inną klasą - na zasadzie uczestnictwa w transmisji na naszej stronie parafialnj.
 
4. Zbliżają sie roraty - dlatego zapraszam już dziś na zaplanowanie sobie czasu na wspólną modlitwę. Msze roratnie będą o 6:30 dla dorosłych i o 18:00 dla dzieci. Specjalnie wprowadziłem drugą msze dla dorosłych, zeby więcej dzieci mogło w roratach uczestniczyc. W tym roku Mały Gość Niedzielny proponuje nam rozważania o mszy świętej - są jak zawsze dobrze przygotowane, a piosenka roratnia jest dołaczona do tej wiadomości ("Kiedyś wino i chleb" - wyk. Magda Anioł)
 
5. No i prośba... Nie ma nas w kościele, ale rachunki przychodzą. Dlatego prośba - jakby ktoś mógł i chciał - to co wrzuciłby w niedzielę do koszyczka, przesłać na parafialne konto - to będę wdzięczny. Razem damy radę!
Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja
nr: 73 8872 1026 0031 5172 2000 0010
 
6. Pracę w kościółku w Iławie idą na razie zgodnie z planem. Prosze o modlitwe o bezpieczne zakonczenie remontu. Na czas remontu wszystkie msze z Iławy są przeniesione do Kopernik!
 
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i błogosławię:
 
W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego! + Amen.
 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM