Koperniki 33  (77) 435 67 10   proboszcz@parafiakoperniki.pl

...i po rekolekcjach wielkopostnych

sobota, 27-02-2021 | dodał: Proboszcz


W ostatnią środę skończyły się rekolekcje wielkopostne, które w tym roku trwały od 21.02 - 24.02. (niedziela - środa)

W tym roku gościł u nas ks. Sylwester Pruski - proboszcz w Nakle oraz sędzia Sądu Duchownego Diecezji Opolskiej.

Trzeba przyznać, że wybrał ciekawą tematykę rozważań. Mówił o nawróceniu - któś powie: wielka mi nowość! W Wielkim Poscie o nawróceniu mówi każdy - od proboszcza, po ostatniego z rekolekcjonistów.

Ale ks. Sylwester  mówił o nawróceniu do człowieczeństwa. Przypomniało mi się wówczas to, co słyszałem czesto w seminarium. Mianowicie, żeby być dobrym księdzem, najpierw trzeba być człowiekiem - i to dobrym człowiekiem. Jak ktoś był świnią - to święcenia nie zrobią z niego aniołka....

Więc tematyka zacna - słyszeliśmy, ze trzeba poznać prawdę o sobie, trzeba się nauczyć z tą prawdą żyć i nad sobą pracować. Słyszeliśmy również o tym, ze to nas dopiero nauczy kochać - czyli dawać coś z siebie (nawrócenie do ofiarności). A jako że ks. Sylwester mówi sprawnie i podpiera swoje słowa wieloma przykładami z życia - słuchało się go bardzo dobrze. 

Jak zawsze odnoszę wrażenie, że kto chciał i skorzystał - dużo mógł z tych rekolekcji wynieść dla siebie i swojego człowieczeństwa. A na słyszane w czasie rekolekcji narzekanie: dlaczego nas tak mało? - odpowiadałem tak samo:kto chciał - był!

Wykorzystujemy każdą okazję - szczególnie w Wielkim Poście - żeby poznawać siebie i kształtować siebie... Ku Bogu z Maryją i przez Maryję!

Ku  Dobru!!!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM